6.5. jsme se vydali do Lobkowiczkého paláce na Pražský hrad, abychom se něco dozvěděli o důvodech cestování lidí v období renesance a baroka.
Interaktivní formou jsme zkoumali zážitky cestovatelů z řad šlechticů v tomto období.
Do svého bádání jsme museli zapojit své znalosti z literatury, zeměpisu a dějepisu, ale i výtvarného umění.
Jako odměnu své práce jsme si vytvořili glóbusy s mapou světa kolem roku 1600.