13.01.2021

V rámci slohové výchovy se žáci 6. B věnovali popisu pracovního postupu.

Zkusili si, jak to dopadne, když popis není správně napsaný a oni nevědí, jak mají činnost vykonat. Do našeho tvoření nám ovšem zasáhla distanční výuka, ale i tak si všichni s úkoly moc dobře poradili. Žáci samostatně popisovali stavbu sněhuláka nebo psali návod, jak složit papírovou čepici. V neposlední řadě se zabývali tím, jak vypadá správně zapsaný recept. Z tohoto úkolu nám vznikla taková malá třídní kuchařka a žáci mají své práce vystavené ve třídě. Vzhledem k tomu, že se jim recepty povedly a někteří je doplnili i hezkým obrázkem, rozhodli jsme se po domluvě s autory podělit se o jejich tvorbu na našich stránkách.

Mgr. Jana Červenková