Ve středu 19. a 26. května proběhl ve školní družině projektový den pro děti z 1.B, 2.B, 3.A a 3.B. Přijeli za námi archeologové z HistoryParku a měli pro nás připravený zajímavý program.

V jedné třídě se děti dozvěděly zajímavosti z doby kamenné, bronzové a měděné, prohlédly si různé dávné nástroje určené k lovu i zemědělství. Také si vyzkoušely poskládat kostru a určit, komu patřila.
V druhé místnosti si prohlédly repliky nalezených keramických sošek a nejrůznějších nádob. Dozvěděly se, jak se vyvíjelo zpracování keramiky a samy si z keramické hlíny vyzkoušely vytvořit vlastní výrobky.
Program byl pěkně připravený a děti zaujal.

Děkujeme archeologům z Ledčic za milou návštěvu.

Věra Flanderová

Kachlíkárna

Od 1.1.2020 – 31.12.2021 je naše instituce realizátorem projektu „ZŠ Hloubětín - podpora žáků s odlišným mateřským jazykem“.