19.03.2021

Žáci 9. tříd se zapojili do on-line soutěže European Money Quiz. Jedná se o soutěž ve finanční gramotnosti pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, kterou organizuje Evropská bankovní federace a na národní úrovni ji koordinují bankovní asociace zapojených zemí, v Česku tedy Česká bankovní asociace. Hlavním cílem této iniciativy je přispět ke zlepšení finančních znalostí dětí v rámci Evropy.

2 nejúspěšnější řešitelé z každé třídy postoupí do národního kola, které se uskuteční v týdnu od 23. do 25. března.

Vítězové národního kola postupují do Evropského finále.

Evropské finále se uskuteční on-line dne 20. dubna 2021 přes videochat a bude přenášeno přes YouTube kanál – zúčastní se ho vítězné týmy, resp. 2 zástupci vítězné třídy národního kola soutěže z každé zapojené země. Testové otázky budou ale v angličtině. Vítězové finále budou prohlášeni za Šampiony roku 2021 a získají finanční odměnu pro celou třídu (1. místo 2500 EUR, 2. místo 1500 EUR, 3. místo 1000 EUR).

Tak držíme palce zástupcům naší školy!

M. Havelková